Yazar-Yapımcı

Darüşşafaka Lisesinden mezun olan Cantürk, Ankara Üniversitesi’nde gazetecilik eğitimi aldı. Cantürk, yaklaşık 23 yıldır, yurt içinde ve yurt dışında habercilik ve yayıncılık alanında önemli çalışmalara imza atıyor. Deneyimli gazetecinin 4 yıl boyunca hazırlayıp sunduğu Haber Anadolu programı ile kazandığı ödüller arasında, Radyo ve Televizyon gazetecileri  Derneğinin, “Yılın Aktüel Tv Programı ve “Türk Halk Kültürü’ne Hizmet Ödüleri  ayrı bir yer tutuyor.

Cevdet Cantürk Türk Dünyası’na yönelik özel ilgisini yayıncılık ve kültür dünyası ile buluşturan çalışmalara  da imza attı.. Balkanlardan Sibirya’nın en uzak köşelerine kadar yaptığı ziyaretlerde kurduğu gönül köprüleri sayesinde şenlikler de düzenledi.

 Yaklaşık 3 yıldır yürüttüğü kitap yazma çalışmaları kapsamında yayınlanmış  5 kitabı bulunuyor.

Parola-Ya istiklal Ya Ölüm isimli kitap, Anadolu İstiklal Savaşı ve Türk Devrimi’ni anlatmaktadır. Lirik bir dille yazılan kitap 96 sayfadan oluşuyor. Vitamin Eğitim Platformu da bu kitaptan yararlanarak çalışmalarını destekliyor..
Çocuk Bayramı isimli kitap ise , 23 Nisan tarihinin, nasıl çocuk bayramına dönüştüğü ve dünya çocuklarını sarıp sarmaladığını anlatan belgesel bir çalışma niteliği taşıyor . 88 sayfadan oluşan kitap Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından çok sayıda alınarak, kütüphanelere dağıtıldı.

Truva’nın İntikamı isimli kitap da Çanakkale Muharebelerini anlatıyor. 160 sayfa uzunluğundaki kitap, savaşların çok bilinen ayrıntılarıi dışındaki gerçekleri, kronolojik bir yöntemle dile getiriyor..   Cevdet Cantürk'ün I have a Story isimli, İngilizce olarak yayınlanan bir kitabı daha bulunuyor. Cantürk, Hektor'un İntikamı isimli romanında da Çanakkale Muharebelerine ilişkin gerçek mekanlarda geçen kurmaca bir öyküyü anlatıyor.

Cantürk'ün "Truva'nın İntikamı" kitabının 2. basımı Günce Yayınları tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

Kitapla ilgili bilgilere ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız:

http://www.gunceyayinlari.com/truvanin-intikami-su-bogaz-harbi/p/1341