Fiyat: 45 TL

Kod: 978-605-70519-2-9

 

"Her milletin tarihi, geleceğine ışık tutar. Yapılan savaşlar ve bu savaşlarda yaşanan olaylar birer ders niteliğindedir. Bu sebeple tarihimize sahip çıkmalı ve onu gelecek nesillere aktarmalıyız. 

Bizler, Sakarya Meydan Muharebesinin şifrelerini yıllarca araştırdık. 

Savaş alanı ve savaş yazınını tükenmez bir sevdayla inceledikten sonra Sakarya Zaferinin şifrelerini bu kitapta çözmeye çalıştık.

Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100. Yılında, o destansı günlerde yaşananları berrak bir dille anlatmaya gayret ettik. 

Siz değerli okuyucularımızdan beklentimiz, bir kere dahi olsa savaşın izlerini barındıran o mukaddes toprakları ziyaret etmenizdir. Böylece mevzileri dolaşırken heyecan ve gururu birlikte yaşayacak, aktarmaya çalıştığımız yaşanmış olayları yerinde inceleme fırsatı bulacaksınız.

Kitabın kapağını açmadan önce, bir an için gözlerinizi kapatın, lütfen. Kendinizi 22 gün 22 gece süren savaşta, yarı aç yarı tok, uykusuz, ayağı çıplak Mehmetçiğin yerine koyun. Sonra cephe gerisinde kurtuluş için ter dökenleri, türlü tehlikeleri göze alanları anımsayın. Başkomutanın dehasını, bütün bir milletin bu topraklar için yapmış olduğu fedakârlığı düşünüp anlamaya çalışın. Zira Sakarya kahramanlarını anmak hem bir ibadettir hem de millî bir görev. Üstelik, bu vatanda özgürce nefes alan herkesin görevi."

Yazarların yaşam öykülerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanınız:

Cevdet Cantürk: http://www.gunceyayinlari.com/cevdet-canturkKadim Koç: http://www.gunceyayinlari.com/kadim-koc

 

SATIN AL: https://shopier.com/10579447

Sipariş Ver


:

:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.