Fiyat: 30 TL

Kod: 978-605-74804-7-7

 

"Yavuz Bildik, şiire 90'lı yıllarda neredeyse birlikte başladığımız, Sarıkamışlı bir şair. İlk şiirlerimizi Şemsi Belli'nin çıkardığı Şiir Defteri dergisinde yayımlıyorduk. Yıllar bizi askerlikte de bir araya getirdi ve "tertip" de olduk. Çok güzel saz çalar, türkü söylerdi gurbet günlerimizde.

İlk kitaplarımızı da Adana’da Tını Yayınları'ndan çıkarmıştık. Hem hece ölçüsünü iyi kullanırdı hem serbest tarzda güzel şiirler yazardı. Yazdığımız şiirleri gece yarısı bile olsa birbirimizi uyandırır, okurduk. İkimizin de o zamandan bu yana çok kitabı yayımlandı. Şiirde epey mesafe aldık.

Kıvrak bir zekâyla yaşamdan aldığı kıssaları, dersleri, yaptığı tespitleri   halk deyimlerini ve yerel ağızları da kullanarak herkes tarafından rahatlıkla anlaşılır şiirler yazıyor. İyi de ediyor. Okur çekine çekine girdiği şiir dünyasına, birden karşısında kendini bulunca hemen kendine güven geliyor ve daha sıcak yaklaşıyor okuma işine.

Yavuz Bildik şimdi aynı kapak içinde üç kitap birden çıkarıyor. Birisi çok iyi bildiği hece şiirleri. Diğeri yine bu tarza yakın bir geleneği okurlarına ve gelecek kuşaklara aktarmak düşüncesiyle "Âşık Atışmaları"  ve de yine çok iyi bildiği serbest şiirler.

Her üç tarzda da başarılı şiirler yazan Bildik, ince zekâsını, espri anlayışını, ince tümörü bütün tarzlarda başarıyla uygulayarak keyifle okunabilen, “bizden şiirler”le merhaba demeye hazırlanıyor.

Okurken büyük keyif aldım. Yolu açık olsun!"

Coşkun Karabulut

Kitabın yazarı İbrahim Yavuz Bildik'in yaşamöyküsüne ulaşmak için yandaki bağlantıya tıklayınız: http://www.gunceyayinlari.com/ibrahim-yavuz-bildik

Sipariş Ver


:

:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.