Fiyat: 13 TL

Kod: 978-605-74804-9-1

 

 

Ansızın yağmurla karşılaşan ve çok korkan yavru civciv, abi civcive bunun ne olduğunu sorar. Abi de bunun gök canavarı tarafından atılan bir bomba olduğunu ve kaçmaları gerektiğini söyler. Anne tavuk ise yatıştırmak için tam tersine, yağmakta olanın cici olduğunu anlatır.

İlkin farklı yorumlar karşısında şaşakalır yavru civciv: “Ne yapsın, ne yapsın yavru civciv? Kime inansın, kime inansın minikçik?” sözleriyle dile getirilir bu ikilem. Öyküdeki sorunlar okura/dinleyiciye de sorularak çocuklar çözüm arayışına ortak edilir. Kitaptaki buna benzer uygulamalarla çocukların düşünme ve çözüm arama becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Abiye inanan yavru onunla birlikte korkuya kapılır. Baba horoz onları saklandıkları yerden ikna edip çıkartmaya çalışır. Bunun üzerine yavrular daha da inatlaşırlar. Anne ve baba çaresizce beklerken öyküye hala tavuk dâhil olur. Hala tavuk, yavrulara duygudaşlık ederek çözüm için bir kapı aralar. Öykünün sonunda yağmuru deneyimleyen yavru civciv için mutlu son gerçekleşir.

Kitabın hedef kitlesi 3-7 yaş grubundaki çocuklarımızdır.

 

Yazarın yaşam öyküsüne ulaşmak için yandaki bağlantıya tıklayınız: http://www.gunceyayinlari.com/nurhan-yesildag

Sipariş Ver


:

:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.