1977, Afyon doğumlu olan Hande Ersöz, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur. Özel sektörde ve devlet kurumlarında yirmi yıl İngilizce öğretmeni ve memur olarak çalıştı.

12 yaşından beri şiir ve öykü yazıyor. Arkadaşı Ayşe Yetkin’le beraber hazırladığı WAY2GO Toefl IBT isimli bir TOEFL-IBT ders kitabı, YDS Yayıncılık tarafından basılmış, Z. Sema Tüzün ile birlikte yazdığı Word Sense For Readers isimli bir reading comprehension kitabı, Workout isimli bir mesleki İngilizce kitabı ve Pilli Bebek’in icra ettiği “Gündüz Yüzlü Kız” gibi alternatif rock şarkıları var.

Edebiyat ve müziğin dışında ezoterizm, dinler, astroloji, semboller ve mindfulness ile ilgileniyor. British Council CertELT ve Pedagojik Formasyon sahibi. 2020 yılında Suyabakan isimli albümü yayınlandı. Biz Radyokafalar isimli şiir kitabı, On İki Yazı isimli ezoterik yazılar kitabı ve Paralel Evren Öyküleri isimli öykü kitabı,  www.mavurenu.blogspot.com sitesinde yazıları var.

Yazarın yayınevimizden çıkan kitabı Paralel Evren Öyküleri’ne ulaşmak için yandaki bağlantıya tıklayınız: http://www.gunceyayinlari.com/paralel-evren-oykuleri/p/1433