Murat Yazan, 1971 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Baba tarafı Kırım Tatarı, anne tarafı Karaman’dan Selanik’e göçen ailelerdendir. İlk, orta, lise eğitimini İstanbul Kadıköy’de aldı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünden yüksek not ortalamasıyla mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı eğitimi aldı.

Gençliğinde Tevfik Gelenbe tiyatrosunda eğitim aldı ve aynı tiyatroda birçok oyunda profesyonel oyuncu olarak görev aldı. Sinema ve televizyon sektörlerine geçti, sırasıyla yönetmen yardımcılığı, yapım yönetmenliği ve son olarak yapım koordinatörlüğü ve genel koordinatörlük yaptı, önemli şirketlerde üst düzey yönetici olarak çalıştı.

Göstergebilim, semiyoloji ve semantik dallarına ilgi duydu ve bu konularda okumalar ve çalışmalar yaptı. Ortakses.com’da beş yılda yaklaşık iki yüz köşe yazısı yayınladı.

İYİ Parti çatısı altında 2017’de İstanbul Gaziosmanpaşa kurucu ilçe üyesi oldu, iki dönem eğitimden sorumlu ilçe başkan yardımcısı olarak görev aldı. 2019 yerel seçimlerinde belediye meclisi üyesi oldu.

Hâlen aile danışmanı olarak danışan kabul etmekte, bilim dalıyla ilgili eğitimler almayı sürdürmektedir. Okumayı, yazmayı, düşünmeyi, Jazz dinlemeyi sever, Fenerbahçe’ye tutkuyla bağlıdır.

Bir üçleme olan Devri Daim romanının ilk cildi Günce Yayınları tarafından basıldı.

Göçün kuşaklar arasındaki bilişsel, psikolojik ve psikosomatik aktarımları üzerine çalışmaktadır.

 

Yazarın kitabına ulaşmak için: http://www.gunceyayinlari.com/devri-daim/p/1522