Günce Yayınları

MUSTAFA ÖZBEY EDEBİYAT ÖDÜLÜ

Menteşe Belediyesi katkılarıyla

 

     KOŞULLAR

1. “Günce Yayınları Mustafa Özbey Edebiyat Ödülü” Günce Yayınları, Menteşe Belediyesi ve Mustafa Özbey’in katkılarıyla düzenlenmektedir.

2. Ödül her yıl öykü, şiir ya da deneme türündeki -önceden kitap olarak yayımlanmamış- basıma hazır bir dosyaya verilir. 2022 Edebiyat Ödülü ise öykü türündeki bir dosyaya verilecektir.

3. Seçici kurul tarafından ödüle layık görülen dosya, Günce Yayınları tarafından 500 adete kadar basılıp dağıtıma sunulur. Telif ücreti olarak yazarına 35 adet kitap hediye edilir.

4. Telefon numarası ve adres bilgisini içeren imzalı dilekçeyle ödüle başvuran yazar, ödül koşullarını kabul etmiş sayılır (rumuz kullanımına gerek yoktur).

5. Ödüle başvuran basıma hazır dosyalar şöyle düzenlenmelidir: 10,5 punto cambria karakteri. Dosya boyutu 13,5 x 19,5 cm olmalı. Sayfa düzeninde bütün yönlerden 1,5 cm boşluk bırakılmalı. En az 60 sayfa, en fazla 90 sayfa olmalı ve word programıyla düzenlenmelidir.

6. Dilekçe ve dosyaların en geç 16 Kasım 2022 tarihine kadar gunceyayinlari@hotmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir. Dilekçede ayrıntılı iletişim bilgilerinin bulunması gerekir (adres, eposta, telefon).

7. Ödüle başvuran dosyalar Dr. Gizem Ece Gönül, Nilay Bilir ve Merve Gün’den oluşan kurul tarafından ön incelemeden geçirilir; incelemeden geçen dosyalar seçici kurul üyelerine sunulur.

8. Ön incelemeden geçen dosyalar seçici kurul tarafından değerlendirilir. Edebiyat ödülüne layık görülen yazara Menteşe Belediyesinin Muğla’da düzenleyeceği törenle 26 Kasım 2022 tarihinde ödül sertifikası ve plaketi sunulur.

9. Jüri üyelerinin ve ödül sahibinin yol ve konaklama masrafları Menteşe Belediyesi tarafından karşılanır.

 

SEÇİCİ KURUL                                                                 İLETİŞİM

Prof. Dr. Oktay Yivli                                                         Eposta: [email protected]

Prof. Dr. Yunus Balcı                                                       Telefon: 0 505 269 78 45  

Senem Gezeroğlu