Serra Taşköprü, 9 Nisan 1980 İstanbul Kadıköy doğumludur. İlkokulu Kadıköy’de Bahariye İlkokulunda, ortaokulu Sainte Pulchérie Fransız Kız Ortaokulunda, liseyi İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesinde okudu. Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliğinde öğrenimine bir süre devam eden yazar, Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2004 yılında mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Barosu’na kaydolarak aktif avukatlığa başladı. Kadıköy’deki Yıldız Alpar Bale Okulunda bale eğitimi alıp balerin olarak 2 kere sahneye çıktı. Voleybol ve boksla kısa süreli uğraştı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda (TEGV) gönüllü olarak birkaç yıl çocuklara eğitmenlik yaptı.

Müjdat Gezen Sanat ile Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde tiyatro eğitimi aldı. İhsan Ustaoğlu yönetmenliğinde ve İlknur Bektaş senaristliğinde bir tiyatro oyununda sahne aldı. Türk Sanat Müziği korosunda yer alan yazar bir süre İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi üyesi olarak çalıştı. 2018 yılında Türkiye Basın Birliği tarafından Hayvan Hakları alanında “En İyi Avukat” ödülüne layık görüldü.

Yazar hâlen Yeni Adana, Gölbaşı Güncel, Özgür İstanbul ve Velhasılıkelam gazetelerinde köşe yazarlığı da yapmaktadır. Yeditepe Üniversitesi Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı sertifikası da olan yazar aktif avukatlığın yanı sıra ilişki danışmanlığı da yapmaktadır. İstanbul Topkapı Üniversitesinden hukuk alanında bir sertifikası olan yazar, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Adli Tıp ve Adli Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans öğrencisi olup adli bilimler uzmanı adayıdır. Yazar ayrıca “Vizyoner Yaklaşım” ve “Serratonin” adlı programları hazırlayıp bu programların sunuculuğunu da yapmıştır. Vizyoner Hukuk ve Danışmanlık’ın kurucusu olan Serra Taşköprü, hâlen İstanbul Üniversitesi AUZEF’de Felsefe öğrencisidir.

Yazarın Hesaplanmış Sessiz Manipülasyon Yoluyla İşlenen Suçlar ve Yasal Boyut (1. Basım: Mânâ Kitap, 2019-2. Basım: Klaros Yayınları, 2023), Sessiz Şiddet (Mânâ Kitap, 2020) ve Sessiz Aşk Terapisi (Ateş Yayınları, 2022) adlı üç eseri bulunmaktadır.

 

Yazarın, yayınevimizden çıkan kitabına ulaşmak için şu bağlantıyı kullanınız: https://www.gunceyayinlari.com/beni-linc-eder-misiniz/p/1592