Akademisyen

Prof. Dr. Soner TASLAK, 1972 doğumlu. 1993 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Akademik yaşamına 1995 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak başlamış; sırasıyla Erciyes Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde görev yapmıştır. 2011 yılında Yönetim ve Strateji alanında doçent unvanını kazanmış, 2018 yılında Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında profesörlüğe yükselmiştir.

Akademik hayatı boyunca birçok idari görevde bulunan yazar, hâlen İşletme Bölümünde Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Yazarın iki bilimsel kitap editörlüğü, üç bilimsel kitap yazarlığı, ulusal ve uluslararası dizinlerce taranmış 23 makalesi, ulusal ve uluslararası bilimsel kongrelerde sunulmuş 17 bildirisi ve bugüne kadar tamamlanmış 3 araştırma projesi bulunmaktadır.

“Emek ver, kulak ver, bilgi ver ama asla boş verme” düsturu ile pek çok lisansüstü öğrenciye danışmanlık yapmış olan yazar, 2012 yılından bu yana Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde 12 doktora tezi ve 18 yüksek lisans tezi yöneterek tamamlatmıştır. Yazar, ileri derecede İngilizce bilmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Yazarın, yayınevimizden çıkan kitabına ulaşmak için şu bağlantıyı kullanınız: https://www.gunceyayinlari.com/yikici-ve-yapici-isyeri-sapma-davranislari-ornek-olay-incelemeli-/p/1571