Burak YÜCEL, 1977'de Ankara'da doğdu. 1994 yılında girdiği Gazi Üniversitesinin Makine Mühendisliği Bölümünü 1998'de tamamladı. Daha sonra yedek subay tim komutanı olarak Hakkâri’nin Şemdinli İlçesi’ne bağlı iki ayrı jandarma sınır karakolunda görev yaparak askerlik hizmetini Mart 2001’de tamamladı.

Ardından mühendislik alanındaki yüksek lisans eğitimi için ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümüne 2002 yılında kabul edildi. ‘Aerodinamik’ üzerine aldığı eğitimde ‘Rüzgâr Türbinleri’ ile ilgili çalışmalar yaparak ‘Yatay Eksenli Rüzgâr Türbinleri Güç Analizi’ isimli bir tez hazırladı. Bu tezini de iki yıllık eğitimin sonunda, bölümün jüri kuruluna sunarak mezun oldu.

2005 yılında Kanada’ya gitti ve pilot olmak için Manitoba Eyaletinde bir uçuş okuluna başladı. 2006'da mezun olduktan sonra Türkiye’ye dönüp iki sene Türk Hava Yollarında ve ardından da Antalya’da yabancı özel bir şirket olan ‘Tailwind’ Havayolları’nda Boeing 737 yolcu uçaklarında önce ikinci pilot, daha sonra da kaptan pilot olarak görev yaptı.

Mart 2020'de patlak veren pandemi nedeniyle uçmayı bıraktı. Bu vesileyle kafasında birer proje olarak duran ve mutlaka tamamlamayı düşündüğü iki konuyu roman hâline getirmeye karar verdi. Bunları kaleme almadan önce daha yoğun bir şekilde okuyup ilk romanı olan MUTLAK ADALET’i yazdı. Ocak 2021’de piyasaya çıkan kitap, polisiye gerilim türünde olup internette iki kitapevinde hâlihazırda satışta bulunmaktadır. 

Psikolojik gerilim türündeki ikinci romanı KLİNİK ise Günce Yayınları tarafından yayın için hazırlanıyor.

 

Yazarın yayınevimizden çıkan romanına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız: http://www.gunceyayinlari.com/klinik/p/1460