Fiyat: 135 TL

Kod: 978-605-71442-0-1

 

Tabiat kuralları gereği işler çoğu zaman yolunda gitmez, özellikle de dışarıda şiddetli bir fırtına varsa…

İskoçya’nın batısındaki adaların en güneyinde bulunan küçük bir ada, ‘Mingulay’…

İçersinde 80 hastanın bulunduğu yüksek güvenlikli bir akıl hastanesi ve kariyerinin henüz başındaki iki genç psikiyatr… Felsefi ve evrimsel konuların da ele alındığı diyaloglar sizleri bu psikolojik gerilim romanının içine çekecek olup kalıplaşmış düşünce sisteminin dışına çıkaracak.

Sizler bu romanı okurken insanoğlunun zor şartlar altındaki hayatta kalma mücadelesine de tanıklık etmiş olacaksınız. Romanda adı geçen karakterler tamamen hayal ürünü olup gerçek kişilerle olabilecek benzerlikleri tamamen tesadüfîdir.

"Korku romanlarının geçmişine bakıldığında dış dünyaya yönelik korkuların öncülüğü görülür. İnsanın yaşadığı coğrafya, toplum ve hatta iklim ile yaşadığı çelişkilerin yarattığı korku, yirminci yüzyılın ortalarına kadar geniş biçimde işlenmiştir. Bu tarihlerden itibaren psikoloji biliminin de gelişimine paralel olarak insan zihninin derinlikleri korku romanlarına esin kaynağı olmuştur. Giderek daha iyi tanınan psikolojik hastalıkların bireyin hayatına yönelik etkileri ve çevresinde yarattığı sorunlar yazarlar için oldukça verimli bir saha olmuştur. Burak Yücel’in yazdığı Klinik romanı, edebiyatımızın yabancı olduğu psikoloji bilimine dayanması açısından yenilikçi bir eserdir. Romanın merkezindeki hastalar bir yana klinikte yatan farklı kişilerin psikolojik problemlerine de değinilmesi ile edebiyat okurunun önünde okunacak, araştırılacak yeni bir alan açmaktadır. Eserin hastalıkları aşan ve coğrafi, tarihi kimi konuları da gündeme getiren ve tartışan yapısı ise tekdüzeliğin önüne geçerek çok boyutlu bir korku romanı yaratılmasının yolunu açmıştır. Yazarlık macerası devam ederse Burak Yücel’in gelecekte önemli korku romancılarımızdan olacağı anlaşılmaktadır."

Doç. Dr. Veli Uğur

Burak Yücel'in yaşam öyküsüne ulaşmak için alttaki bağlantıyı kullanınız: http://www.gunceyayinlari.com/burak-yucel

SATIN AL: https://www.bkmkitap.com/klinik?waw_keyword=klinik

Sipariş Ver


:

:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.