Araştırmacı

Enes Çubuk, 1998 yılında Çorum Sungurlu'da doğdu. Üç çocuklu bir ailenin en büyük çocuğudur. İlk ve orta öğrenimini Sungurlu'da tamamladı. Kırıkkale Sulakyurt Sağlık Meslek Lisesinden 2016 yılında mezun oldu. 2017 yılında Erzurum Teknik Üniversitesi Tarih Bölümünde öğrenim görmeye başlamıştır. Öğrenciliğinin devam ettiği sırada Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine hemşire olarak atanıp görev yapmaya başlamıştır.

Öğrencilik yıllarında 20’den fazla makale ve yazısı, çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmıştır. Türk dünyası ve Türk tarihiyle ilgili olarak katıldığı makale yarışmalarında dereceler yapmıştır. Çeşitli STÖ ve sivil toplum kuruluşlarında görevler almış, çeşitli organizasyonlara katılmış ve çalışmalar yapmıştır.  Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümlerinde lisans eğitimine hâlen devam etmektedir. İleri seviyede Arapça, orta seviyede İngilizce ve Farsça bilmektedir.

 

Yazarın, yayınevimizden çıkan kitabına ulaşmak için şu bağlantıyı kullanınız: https://www.gunceyayinlari.com/turk-ocaklarinin-osmanli-dagilma-donemine-etkileri-mill-mucadele-ve-/p/1590