Araştırmacı

Ömriye Bayrak, 20 Kasım 1986'da Bursa'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı şehirde tamamladı. 2008 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Fırat Üniversitesinde tezsiz yüksek lisans eğitimini tamamlayarak Millî Eğitim Bakanlığına bağlı liselerde Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği yapmaya başladı.

Afyon Kocatepe Üniversitesinde "Şeyhi ve Nedim Divanlarında Sevgili" teziyle yüksek lisansını; Osmangazi Üniversitesinde "Türk Romanında Arzunun Görüngüsü" teziyle  doktorasını tamamladı. 2018 yılında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı olarak Cemal Biyadiç Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde çalışmak üzere yurt dışına gönderildi. 2020'de salgın nedeniyle yurt içindeki görevine geri dönmek zorunda kaldı.

Ömriye Bayrak'ın Edebdağ, Kurgan, Uluslararası Beşeri Bilimler ve Eğitim dergilerinde hikâye, şiir ve makaleleri yayımlandı.

 

Yazarın, yayınevimizden çıkan kitabına ulaşmak için yandaki bağlantıyı kullanınız: http://www.gunceyayinlari.com/turk-romaninda-arzunun-gorunguleri/p/1538