Yazar

Süer Okan Sevindirİstanbul/Şişli’de doğdu. Hayatının büyük bir çoğunluğunu devlet yurtlarında geçirip eğitim hayatına da yine bu kurumlarda devam etti. Henüz on sekiz yaşında olan yazarın bir de Türkiye geneli kısa film yarışması birinciliği mevcut. Hayatı boyunca küçük hikâyeler yazarak roman yazmanın zevkini yaşamak isteyen Sevindir, Son Parti adlı romanıyla ilk deneyimini paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Birkaç sene öncesine kadar hikâye yazabileceğini, kafasında oluşturduğu kurguları bir terzi titizliğiyle ve mükemmel bir edebî dil ile kâğıda dökebileceğini bile bilmiyordu. Ama o okumaktan bir an olsun vazgeçmedi. Birçok yazardan birçok farklı eser okuyarak kendi edebî kişiliğini oluşturdu. Yazmak isteyenlerin önünde sonunda birine özenmesi gerektiğini düşünüyor. Bir roman yazmak için yazılacak türdeki birden çok romandan örnek alınması gerektiği düşüncesinin arkasında duruyor.

Kendi tarzını geliştirdiğinden ve roman yazabildiğini keşfettiğinden beri her gün en az bin kelime yazmaya başladı. Roman yazmayı ve düşüncelerini belirli bir olay örgüsü ve birkaç karakter aracılığıyla okuyucuya aktarmayı seviyor. Yazmadığı zamanlarda kendini huzursuz hissediyor.  Roman yazmaya, düşüncelerini aktarmaya ve insanların kitaplarını okuyacağı düşüncesiyle sarmalanmaya doyamıyor.

Basit bir devlet lisesinde okudu ve hayatını çocuk evlerinde, yatılı okullarda ve devlet yurtlarında geçirdi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandığında roman yazmaya ağırlık vermeye başladı. Kendisini daha çok fark etti. Ne yapması gerektiğinin bilincine varmıştı. Roman yazacak ve anlattığı hikâyelere kulak kabartacak insanlar ile tanışacaktı. Bu onun hayatının temel gayesi olacaktı.

 

Yazarın, yayınevimizden çıkan "Son Parti" adlı kitabına ulaşmak için yandaki bağlantıyı kullanınız: http://www.gunceyayinlari.com/son-parti/p/1443