Akademisyen

Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Çetinkaya 1984 yılında Adıyaman, Kahta’da doğdu. İlköğretimden liseye kadar Kahta’da okudu. 2007 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Yeni Türk Dili ve Edebiyatı alanında “Attilâ İlhan’ın Ölümünden Sonra Gazetelerde Çıkan Yazılar Üzerine İncelemeler” başlıklı yüksek lisans tez çalışmasıyla mezun oldu.

2013 yılında Dicle Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne araştırma görevlisi olarak atanan yazar, 2017-2020 yılları arasında görevini Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde sürdürdü. 2019 yılında Adıyaman Üniversitesi Yeni Türk Edebiyatı alanında “27 Mayıs’ın Türk Romanına Yansıması” adlı çalışmasıyla Doktor ünvanını aldı. 2021 yılında ise Adıyaman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne Dr. Öğr. Üyesi olarak atandı.

 

Yazarın, yayınevimizden çıkan kitabına ulaşmak için şu bağlantıyı kullanınız: http://www.gunceyayinlari.com/27-mayis-darbesinin-turk-romanina-yansimasi/p/1542