İsmail AKELÇİ 1975'te Şanlıurfa'da doğdu. Lisans öğretimini tamamladıktan sonra mali müşavirliğe başladı. Hâlen Ankara'da yaşamaktadır. Akelçi, duygularını ve içinde biriken hikâyeleri başkalarıyla paylaşmak isteğiyle yazmaktadır. Yayımlanmış kitapları Eray'a, Sindoma ve Yaprak Yaprak'tır. 

Eray’a (2020) üniversiteden beri birlikte olduğu Didem’le evli olan Eray’ın eşiyle sorunlar yaşayıp evlerini ayırdığı bir dönemde çıktığı Atina tatili esnasında âşık olduğu Yunan güzeli Marilena’yla yaşadığı kısa süreli aşkın hikâyesidir.

Sindoma (2021) taverna müziğinin revaçta olduğu 1980’li yılların sonu ile 1990’lı yılların başında albümler çıkarma şansını bile yakalayabilmiş Yunus’un, sonu pişmanlıklarla biten yaşam öyküsüdür.

Yaprak Yaprak (2021) çocukluğundan beri babasına hayranlıkla karışık derin bir sevgi besleyen Yaprak adındaki bugünün doktorunun kurgusal biyografisidir.

Yazarın, yayınevimizden çıkan Sende Kayboldum romanına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız: http://www.gunceyayinlari.com/sende-kayboldum-kirik-beyaz-bir-ask-hikyesi/p/1462