Fiyat: 150 TL

Kod: 978-605-06790-2-1

 

“IMO’nun denizlerdeki kirliliği azaltmaya yönelik son ve en önemli düzenlemelerinden birisi balast suları üzerinedir. Son dönemlerde yapılan birçok bilimsel çalışmada gözle görülebilen boyuttaki yosun, yumuşakça ve kabukluların dışında gözle görülemeyecek boyutlarda olan alg, fitoplankton, zooplankton, bakteri veya mantar gibi deniz canlılarının gemilerle taşınan balast sularında veya tankların dibinde biriken sediman adı verilen tortuda yaşayabildiğini ve farklı coğrafî bölgelere taşınabildiğini kanıtlamıştır.

Kitabımızda Balast Suyu Yönetim Planı’nın nasıl hazırlanması gerektiğine dair önemli açıklamalarda bulunulmuştur. Üretici firmalar tarafından geliştirilen balast suyu arıtım sistemlerinden mekanik, fiziksel, kimyasal ve diğer yöntemlere kadar pek çok sistem incelenmiştir.

Kitabımız sadece gemiadamlarına hizmet etmekle kalmayarak denizcilik şirketi yöneticilerinin sorumluluklarını daha iyi anlamalarına ve bu sayede de çalışanlarını ve gemilerini sözleşme kapsamında belirlenen sorumluluklara daha doğru hazırlayabilmesine de yardımcı olacaktır. Bu amaçlarla hazırlanan bu kaynak, denizcilik sektörüne ve şirket yöneticilerinden en alt çalışanına kadar Gemilerin Balast Suyu ve Sedimanlarının Kontrolü ve Yönetimi sözleşmesi hakkında ihtiyaç duyulan tüm bilgileri sunmayı hedefleyen akademik bir kaynak olarak denizcilik sahasına armağan edilmiştir.”

 

Yazar Şengül Şanlıer'in biyografisine ulaşmak için yandaki linke tıklayınız: http://www.gunceyayinlari.com/sengul-sanlier

SATIN AL: https://www.kitapsepeti.com/balast-suyu-yonetimi

Sipariş Ver


:

:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.