Fiyat: 210 TL

Kod: 978-625-6710-28-3

 

“Bu çalışmadaki amacımız, Türk edebiyatında bilim kurgu türünde yazılan romanları inceleyerek genel hatlarıyla bilim kurgu romanlarının kuramsal çerçevesini, gelişimini, biçimsel ve tematik/içerik özelliklerini belirlemektir. Bu amaç doğrultusunda 1996-2019 yılları arasındaki Türk bilim kurgu romanları incelenmiş olup eserlerde yer alan roman unsurları, kurgu unsurları, dil özellikleri ve temalar analiz edilmiştir.

Türkiye’de bilim kurgu romanlarının incelenmesi noktasında az sayıda çalışma bulunmaktadır. Bu çalışmalardan biri Veli Uğur’un Türk Bilimkurgu Edebiyatı ve Arketipler çalışmasıdır. Bu çalışma bilim kurgu türünü anlamak ve Türk edebiyatındaki bilim kurgu yazarlarını tespit etmek adına önem arz eden bir çalışmadır.

Bilim kurgu ile ilgili yapılan araştırmalarda, Türk edebiyatında bilim kurgu türünde verilen romanlarla ilgili kapsamlı bir araştırma yapılmamıştır. Çalışmamızda Türk edebiyatında bilim kurgu türünde yazılan romanlar tematik ve kuramsal açıdan incelenerek bu eksiklik giderilmeye çalışılmıştır.”

Sipariş Ver


:

:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.