Fiyat: 150 TL

Kod: 978-625-8264-00-5

 

Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Mahmut Babacan, Türk Şiiri Üzerine Yazılar kitabında yıllar içinde şiir üzerine yapmış olduğu araştırma ve incelemelerini bir araya getiriyor.

Çalışmanın girişinde şiirle ilgili tematik sorunsallara temas eden Babacan, ilerleyen bölümlerde çeşitli şairlerin şiirleri üzerinde duruyor. Bu odaklanmalar kimi zaman bir şairin şiirini çözümlemekle yetinirken kimi zaman da belli kavramlar çerçevesinde ele alınan şairin tipik niteliklerini ortaya koyuyor.

Tevfik Fikret, Ahmet Haşim, Cenap Şahabettin, Mehmet Akif, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Necip Fazıl Kısakürek, Cahit Sıtkı Tarancı, Behçet Necatigil, Attilâ İlhan, Haydar Ergülen, Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıd, Sedat Umran, Haydar Ergülen, Lale Müldür, Güven Turan, Yücel Kayıran, Metin Cengiz, Hüseyin Atlansoy, Osman Sarı gibi şairlerin konu alındığı bu çalışmalar bir anlamda Türk şiirinin değişik dönemlerine ayna tutuyor.

Makaleyle deneme türleri arasında salınan bu yazıların edebiyat araştırıcıları, edebiyat öğrencileri ve şiir meraklıları için hem malzeme hem bakış açısı sunacağı ve yeni araştırmalara yol açacağı düşünülmektedir.

 

Yazarın yaşamöyküsüne ulaşmak için şu bağlantıyı kullanınız: http://www.gunceyayinlari.com/mahmut-babacan

SATIN AL: https://shopier.com/14019573

Sipariş Ver


:

:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.