Fiyat: 170 TL

Kod: 978-625-6710-19-1

 

Müziğe tutkulu Sağyaşar ailesinin, müzik sevdalılarından biri de Ahmet Sağyaşar'dır... Sanatın, müziğin bereketli topraklarında birçok Adanalı gibi küçük yaştan beri müziğe ve sanata gönül veren Ahmet Sağyaşar; eğitim, dil ve kültür ile olan duyarlı ilişkilerini de sürdürmektedir. İnsan ve toplum üzerinden yürüttüğü sanatsal ve sosyo-kültürel ilişkilerinde ses, ezgi ve dizelerle olan sanatsal bağını kendince yürüten Sağyaşar; yaşam çizgisinde ayrıcalıkla bir yere koyduğu müziği de Türk müziği üzerinden yayma ve toplumsallaştırma gayretini göstermektedir...

Bu paralelde ailesine ait olan bir mekânda kurduğu, kendi adını taşıyan Ahmet Sağyaşar Türk Müziği Derneği ile insana ve topluma dönük sanatsal, kültürel çabalarını yararlılık işleviyle sürdürürken kendi ve ailesi çevresindeki yaşam tanıklığını çok daha gerilere götürerek çocukluktan gençliğe, olgunluğa uzanan çeşitli yaşam kesitlerini sergilemektedir.

Dededen, babadan alıp getirdiği bir yaşam çizgisini günümüze bağlayan Ahmet Sağyaşar, doğup büyüdüğü Alidede, Sugediği mahallelerinden Karalar'a, Papazın Bahçesi'ne, Büyüksaat'e, Küçüksaat'e, arastaya uzanırken 70-75 yıl öncesinin yaşam tanıklığını yapmaktadır.

Mahalle anılarını, otantik, folklorik, geleneksel yaşanmışlıklar ve olaylarla harmanladığı kitabında okuru o günlere götüren Ahmet Sağyaşar; bazen keyiflendiğimiz, bazen üzüldüğümüz, bazense gururlandığımız, ders aldığımız Adana fotoğraflarını paylaşmaktadır.

Cumali Karataş

SATIN AL: 

Sipariş Ver


:

:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.